PATRONATY SPOŁECZNE

Fundacja Osób Chorych na Otyłość OD-WAGA

Piąta w Europie organizacja pozarządowa reprezentująca międzynarodowy ruch na rzecz obrony praw człowieka, pacjenckich i obywatelskich chorych na otyłość. Powstała w 2014 r. z inicjatywy ekspertów Polskiego Towarzystwa Badań nad Otyłością, którzy sprawują nad nią pieczę merytoryczną. Fundatorką i Prezesem Zarządu Fundacji jest Magdalena Gajda, Społeczny Rzecznik Praw Osób Chorych na Otyłość. Fundacja jest przedstawicielem Polski w Radzie Pacjentów Chorych na Otyłość Europejskiego Towarzystwa Badań nad Otyłością.
Misją Fundacji OD-WAGA jest uczynienie z Polski kraju, w którym otyłość będzie uznana za skomplikowaną, groźną chorobę (kod E66 w klasyfikacji WHO) wymagającą rzetelnego i bezpiecznego leczenia przez specjalistów, a Polacy chorzy na otyłość otrzymają wsparcie medyczne i socjalne oraz będą traktowani z szacunkiem. Głównym celem Fundacji jest upowszechnianie rzetelnej wiedzy na temat choroby otyłości i metod jej leczenia oraz doprowadzenie do powstania narodowego systemu: profilaktyki, diagnostyki, leczenia i rehabilitacji choroby otyłości oraz opieki nad chorymi na otyłość.
Od 2014r. Rzecznik i Fundacja OD-WAGA wskazują na kolejne obszary dyskryminacji chorych na otyłość i podejmują działania przeciwko ich wykluczeniu społecznemu. Współpraca ekspertów Fundacji z mediami zaowocowała ponad 100 publikacjami na ten temat.
Więcej informacji o Fundacji – www.od-waga.org.plFundacji Marwit Smak Zdrowia

Fundacja została powołana w grudniu 2015 roku przez firmę Marwit. Nasze działania skupiają się na dwóch głównych obszarach edukacja oraz wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej. Idea Fundacji, wywodzi się bezpośrednio z dążeń firmy jakim jest dostarczanie każdego dnia świeżych i zdrowych produktów. Pragniemy podzielić się tym co mamy najlepsze; wiedzą, dorobkiem i możliwościami, które udało nam się wypracować przez 22 lata działalności Marwit. Od początku swojego istnienia Fundacja we wszystkich realizacjach działa na rzecz promocji aktywności fizycznej oraz zdrowego stylu życia wśród dzieci i młodzieży. Przez ostatnie miesiące zorganizowaliśmy lub zaangażowaliśmy się w wiele wyjątkowych projektów.

Działamy dla dobra dzieci
Przeprowadziliśmy szkolenia w ramach autorskiego programu edukacyjnego Nauczyciel ZDROWO myślący, dobrze uczący. Został on skierowany do pedagogów w celu podnoszenia kwalifikacji z zakresu metod nauczania wiedzy o proekologicznym i prozdrowotnym stylu życia. Od nowego roku szkolnego rozpoczniemy kolejny duży cykl edukacyjny dedykowany tym razem uczniom przeszkolonych przez nas nauczycieli. Lekcja Zdrowia to nowy, wyjątkowy projekt, który wystartował od września. Będzie on połączeniem nauki z dobrą zabawą i pysznymi smakami ukrytymi w zdrowych owocach i warzywach. Podjęliśmy wyzwanie aby wspólnie ze szkołami zadbać o zdrowie dzieci i młodzieży oraz zaprezentować alternatywę dla słodyczy i fast foodów. Z końcem sierpnia przeprowadziliśmy pierwsze pilotażowe warsztaty dla uczniów. W czasie wakacji działaliśmy również, współpracując z bibliotekami w ramach akcji Smak zdrowia na wakacje. Podczas jej trwania wyposażaliśmy dzieci w podstawowe informacje na temat zdrowej żywności przekazując edukacyjne zakładki do książek. Każdemu wypożyczeniu towarzyszył również pyszny i zdrowy sok lub inny produkt firmy Marwit przekazywany czytelnikom.

Wspieramy wyjątkowe inicjatywy
Angażujemy się również w akcje charytatywne, w ramach których pomagamy potrzebującym. Docieramy ze wsparciem do przedszkoli, młodzieżowych klubów piłkarskich, organizacji, fundacji oraz wielu innych ważnych inicjatyw zewnętrznych. Chcemy popularyzować odpowiednie odżywianie i jak najbardziej zachęcać do aktywności fizycznej, a wszystko to dla dobra dzieci! Więcej na: www.fundacjamarwit.pl